Латвійська депутатка співпрацювала з ФСБ — ЗМІ

Джерело: The Insiderестонський Delfi, латвійське видання Re:Baltica

Латвійська депутатка Європарламенту Тетяна Жданок з Російського союзу Латвії підозрюється в співпраці з Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ) з 2005 року. За інформацією, отриманою в результаті витоку електронних листів, вона зверталася до свого куратора, співробітника УФСБ Санкт-Петербурга Дмитра Гладея, який працював з нею до 2013 року, з проханням надавати фінансову підтримку для проведення заходів.

Згідно зі звітами, Гладей пересилав їй листи на новий анонімну адресу під ім’ям Сергія Красіна. За допомогою унікального пароля власника електронної пошти [email protected], який також пов’язаний із телефонним номером Сергія Бельтюкова, офіцера ФСБ із Санкт-Петербурга, вдалося ідентифікувати “Красіна”.

Розслідування також вказує на іншого оперативника ФСБ, який співпрацював із Жданок.

У 2022 році стало відомо, що Жданок використовувала свій статус євродепутата для допомоги своїм ФСБ-контактам у в’їзді до ЄС. Зокрема вона подала заяву до посольства Бельгії в Москві для отримання шенгенської візи для одного з оперативників ФСБ.

Додамо, що Жданок не заперечила автентичність листів, але відмовилася коментувати їх зміст, стверджуючи, що спілкувалася лише зі своїм другом Сергієм Гладеєм. Служба держбезпеки Латвії зауважила, що, за законодавством, з 2016 року надання допомоги іншій державі в антилатвійській діяльності може бути покаране. Однак деякі епізоди в цьому випадку можуть бути не кваліфіковані як злочин через відсутність зворотної дії закону.

Тетяна Жданок, яка була членом Європарламенту від Латвії з 2004 по 2018 роки і знову обрана у 2019 році, не зможе брати участь у наступних виборах до Європарламенту через зміни в законодавстві Латвії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.