Латвія надіслала тисячам росіян, які не вивчили мову, листи з проханням залишити країну
Джерело: The Insider
Управління у справах громадянства та міграції надіслало 3255 листів про закінчення терміну дії посвідки на проживання тим громадянам РФ, що не подали документи для запиту статусу постійного жителя Євросоюзу, зазначила голова управління Майра Розе.
Раніше управління повідомляло, що до 1 вересня 2023 року 3541 громадянин РФ не подали документи на набуття статусу постійного жителя ЄС або не записалися на повторний іспит з латиської мови, тож мають залишити країну до 30 листопада 2023 року.
Згідно з законодавством, російським громадянам, що отримали в Латвії постійний дозвіл на проживання, але не підтвердили знання латиської мови на рівні А2 (верхній ступінь початкового рівня — тобто володіння мовою, достатнє для елементарного побутового спілкування), посвідки на проживання втратять.
Термін початку вересня був крайнім для російських громадян, які мешкають у Латвії, щоб довести своє знання латиської мови. Цього тижня Сейм Латвії вирішив продовжити термін і надати дворічний перехідний період для тих, хто спробував скласти мовний іспит.
З-поміж 25 000 громадян Росії, які підпадають під нові правила, 14 000 вже подали документи на отримання статусу постійного жителя Латвії. Ще 1000 подали заяву на отримання тимчасової посвідки на проживання, оскільки вони не знали про продовження терміну складання іспиту. 6700 осіб подали заявку на повторний іспит.
- Комісія з питань громадянства Литви рекомендує позбавити литовського громадянства, народжену в Росії фігуристку Маргариту Дробязко через те, що вона продовжує виступати у РФ.
- Член Сейму Литовської Республіки Арвідас Анусаускас 24 серпня заявив, що Литва надсилає черговий пакет військової підтримки України на суму 41 мільйон євро.
- Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
- Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС, заявила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.