Латвія оголосила про нову партію військової допомоги Україні

Джерело: Евіка Сіліня/X

30 квітня премєр-міністерка Латвії Евіка Сіліня оголосила про готовність передати Україні новий пакет військової допомоги.

Анонсована партія зокрема міститиме розвідувальні дрони та зенітні гармати близької дальності.

Уряд щойно затвердив передачу зенітних гармат NBS, тактичних безпілотних систем спостереження та іншого важливого обладнання і технічних засобів для Збройних Сил України. Це допоможе покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні спроможності України, – зазначила Сіліня.

Глава уряду додала, що кожним відправленням країна підтверджує дружбу з українським народом та підтримку у боротьбі з РФ, котра є найбільшою загрозою світовому миру та безпеці. Латвія щороку виділяє на військову підтримку України 0,25% ВВП.

Зауважимо, Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”. 26 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав у Києві главу МЗС Латвії Байбу Браже та висловив вдячність за те, що свій перший візит вона здійснює саме до України. За словами міністра, це знак особливої поваги до нашої країни та її захисників.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.