Латвія відмовиться від російської мови як другої іноземної у школах

Джерело: delfi

23 квітня уряд Латвії ухвалить рішення про поступову відмову від російської мови як другої іноземної в основному освіті.

Нині латвійські школярі вивчають англійську мову як першу іноземну мову від початку навчання, а другу іноземну починають вводити з кінця початкової школи. Теоретично діти можуть вивчати французьку, німецьку та інші мови як другу іноземну, однак, на практиці найчастіше викладається російська, позаяк у школах не вистачає викладачів.

За даними Міністерства освіти і науки, російська мова викладається як друга іноземна майже в половині латвійських шкіл. У деяких навчальних закладах альтернативи російській мові не пропонується.

Зміни, запропоновані МОН, передбачають, що з 2026/2027 навчального року школи повинні будуть поступово пропонувати учням як другу іноземну мову на рівні основної освіти одну з офіційних мов Європейського союзу або країн-членів Європейської економічної зони, або іноземну мову, що регулюється міжурядовими угодами про освіту. Російська мова не входить до цих мов.

Проте, зауважується, що під час публічного обговорення отримано багато заперечень від приватних осіб проти плану Міністерства освіти. Протягом двох тижнів від приватних осіб та представників різних асоціацій надійшло понад 300 звернень, більшість з яких спрямована проти поступової відмови від російської мови як другої іноземної в основній школі.Основні причини незгоди зводяться до того, що діти не повинні бути обмежені “у вивченні рідної мови”. Також деякі особи наголосили на неприпустимості відмови від російської з “політичних причин”.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.