Латвія остаточно ввела заборону на овочі, фрукти та зерново з Росії та Білорусі

Джерело: сайт латвійського уряду

Уряд Латвії встановив заборону на ввезення до країни сільськогосподарської та кормової продукції з Росії та Білорусії, а також з інших третіх країн, якщо відповідна продукція має російське або білоруське походження.

Зміни до закону “Про сільське господарство та розвиток сільських територій” наберуть чинності 8 березня 2024 року.

Також країна заявила, що прагне якомога швидшого розриву економічних зв’язків із країною-агресором і “ініціатива щодо заборони імпорту є додатковим елементом спільної політики санкцій ЄС”.

Заборона на імпорт охоплює:

  • всі овочі
  • всі фрукти, ягоди і горіхи
  • всі зернові
  • кормову сировину та готові корми.

У 2023 році країни ЄС імпортували з Росії продукції на загальну суму 2,7 млрд євро, що на 2% більше порівняно з 2021 роком. З Росії до ЄС імпортуються всі види продовольчої та сільськогосподарської продукції – риба, крупи, корми для тварин, а також молочні продукти, кондитерські вироби з цукру та ін. Це продукти, які ЄС може забезпечити сам, з набагато суворішими стандартами виробництва та вищою якістю, зазначили в Латвії.

Як прикордонна з Росією країна Латвія є однією з держав-членів, через яку на ринок ЄС надходить значний імпорт сільськогосподарської та харчової продукції російського походження: у 2023 році латвійський імпорт становив 13%, або 355 мільйонів євро від загальної вартості імпорту ЄС з Росії, Латвія займає 1-е місце серед країн – членів ЄС.

Чотири товарні групи з Росії склали 90% вартості імпорту Латвії у 2023 році: 44% – корми, 24% – зернові, 14% – горох і 8% – ріпакова олія.

Уряд підкреслив, що залежність усіх країн ЄС, включаючи Латвію, від російських ресурсів – мінеральних добрив, фуражу, продовольства та енергоносіїв – має бути припинена.

Парламент Латвії в четвер, 1 лютого, проголосував за заборону своїм національним збірним грати з будь-якими збірними Росії та Білорусі, незалежно від того, під яким прапором вони будуть змагатися.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.

На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.