Латвія заборонила своїм національним збірним грати зі спортсменами з Росії та Білорусі

Джерело: The Guardian

Парламент Латвії в четвер, 1 лютого, проголосував за заборону своїм національним збірним грати з будь-якими збірними Росії та Білорусі, незалежно від того, під яким прапором вони будуть змагатися.

У заяві парламенту йдеться, що Латвія прийняла такий закон, щоб “ще раз підкреслити солідарність Латвії з Україною та принципово блокувати будь-які спроби Росії легітимізувати свої воєнні злочини через спортивну індустрію”.

Олімпійський комітет Латвії заявив, що цей крок не вплине на участь країни в Олімпіаді в Парижі, оскільки Міжнародний олімпійський комітет дозволяє лише окремим російським або білоруським спортсменам, а не командам, брати участь у змаганнях під нейтральним прапором.

26 лютого заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.