Латвія підтримуватиме Україну до повної перемоги над Росією – Егілс Левітс

Джерело: Руслан Стефанчук/Facebook

9 липня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся з експрезидентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом, котрий кілька днів тому залишив посаду Глави держави.

Під час зустрічі, окрім військової, фінансової та гуманітарної допомоги, Стефанчук висловив вдячність за послідовну підтримку Латвією членства України в ЄС. Наголосив, що цього року Україна прагне розпочати переговори про повноцінне членство.

Також подякував за навчання українських військових у Латвії за стандартами НАТО у 2022 році та плани продовжити й значно розширити відповідні програми у 2023 році.

Сторони обговорили питання притягнення РФ до відповідальності за скоєні злочини, якому Левітс має наміри і далі приділяти особливу увагу як правник.

Ексглава Латвії запевнив, що політика підтримки, яку сповідує його країна стосовно України, буде продовжена і триватиме до повної нашої перемоги.

  • Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.
  • Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання The Washington Post, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
  • Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.