Латвія підтримуватиме Україну до повної перемоги над Росією – Егілс Левітс

Джерело: Руслан Стефанчук/Facebook

9 липня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся з експрезидентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом, котрий кілька днів тому залишив посаду Глави держави.

Під час зустрічі, окрім військової, фінансової та гуманітарної допомоги, Стефанчук висловив вдячність за послідовну підтримку Латвією членства України в ЄС. Наголосив, що цього року Україна прагне розпочати переговори про повноцінне членство.

Також подякував за навчання українських військових у Латвії за стандартами НАТО у 2022 році та плани продовжити й значно розширити відповідні програми у 2023 році.

Сторони обговорили питання притягнення РФ до відповідальності за скоєні злочини, якому Левітс має наміри і далі приділяти особливу увагу як правник.

Ексглава Латвії запевнив, що політика підтримки, яку сповідує його країна стосовно України, буде продовжена і триватиме до повної нашої перемоги.

  • Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.
  • Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання The Washington Post, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
  • Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.

Харківський канал до 1 квітня пожартував про те, що у Харкові відкриється ресторан МакДональдз. Настільки зрадівши, усі почали робити репости “новини”. Поширення набрало таких обертів, що навіть офіційній сторінці МакДональдзу довелося реагувати.

Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що президент США Дональд Трамп розчарований президентом України Володимиром Зеленським та главою Росії Володимиром Путіним.

Росія не може прийняти пропозиції США щодо зупинення війни проти України у “нинішньому вигляді”, оскільки вони не розв’язують проблеми, які Москва вважає головними причинами вторгнення, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. Він додав, що переговори між США та Росією з цього питання призупинилися.

Лише за три місяці 2025 року російська армія скинула 10 577 КАБів на територію України, що значно перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.