Латвія розпочала процес депортації майже тисячі російських громадян

Джерело: Postimees

Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації, які не виконали передбачені в імміграційному законодавстві країни вимоги.

Умови перебування в Латвії – складання мовного тесту або подання заяви на отримання іншого типу посвідки на проживання. Усі, хто не відповідає цим критеріям, отримали листа, в якому їм повідомили протягом двох тижнів залишити країну або оформити легальне перебування.

Згідно з даними департаменту громадянства й міграції Латвії, частина росіян з усіх 985 громадян вже залишила країну.

Зараз ми говоримо про добровільний виїзд із країни. Це означає, що кожна особа повинна добровільно залишити країну. Це не стосується випадків загрози державній безпеці. Однак якщо особа нічого не зробить і не подасть апеляцію, її депортують примусово, – пояснила голова Управління у справах громадянства та міграції Майра Розе.

Аналогічний процес повторять у квітні щодо осіб, які хоча б намагалися скласти мовний тест, але зазнали невдачі. У них таки є можливість подати клопотання на отримання дворічної тимчасової посвідки на проживання та знову пройти тест. Станом на сьогодні майже 2500 осіб не надали для цього необхідні документи.

Зібрана до кінця грудня інформація показала, що депортації підлягають у рівному значенні як жінки, так і чоловіки.

Тож наразі у росіян є 30 днів на те, аби самостійно залишити Латвію, інакше їх депортують примусово.

  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
  • Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.
  • Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru і yapolitic.ru.
  • У Литві мають намір позбавити громадянства російську балерину Ілзе Лієпу через підтримку нею російсько-української війни.
  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.