Уряд Естонії шукає механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство РФ

Джерело: Postimees

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд Естонії шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.

Прем’єрка нагадала, що Російська Федерація порушила всі принципи міжнародного права, напавши на державу і народ України. Парламент Естонії та Рада Європи визнали режим РФ таким, що підтримує тероризм, а саму Росію – державою, яка підтримує тероризм.

За її словами, у цьому контексті необхідно враховувати й інші аспекти того, як Російська Федерація хоче підірвати безпеку Естонії та її союзників.

“Наприклад, Російська Федерація практикувала напади на країни Балтії під час військових навчань, постійно презентує ворожі та неправдиві оповіді про західні країни офіційними каналами або зовсім нещодавно знову почала організовувати в’їзд нелегальних мігрантів до Європейського Союзу”, – сказала прем’єр-міністерка.

На думку Каї Каллас, з огляду на те, що через незалежні ЗМІ людина, яка тривалий час прожила в Естонії, мала змогу скласти справжнє уявлення про напади Росії на Україну і про ставлення вільного, демократичного світу до нападів РФ на Україну і водночас добровільно вирішила набути російського громадянства, це чіткий сигнал, який естонська держава не може ігнорувати.

“Крім того, той факт, що людина, яка проживала в Естонії, вирішує отримати громадянство Російської Федерації в той час, коли РФ нападає на українську державу та народ, свідчить про те, що в разі необхідності в межах мобілізації вона готова вступити до армії Росії та брати участь у нападах на Україну”, – зазначила  Кая Каллас.

Прем’єрка також нагадала, що Естонія є демократичною країною, і анулювання посвідки на проживання довготермінового мешканця здійснюється відповідно до статті 241 закону про іноземців, у якій ідеться про те, що посвідку на проживання довготермінового мешканця може бути анульовано, якщо іноземець становить загрозу громадському порядку і національній безпеці.

“Тому кожна процедура індивідуальна і ґрунтується на оцінці небезпеки, що виходить від конкретної людини. У ситуації, коли отримання людиною російського громадянства є явним сигналом підтримки тероризму і дій РФ проти Естонії та наших союзників, безумовно, необхідно розглянути питання про придатність цієї людини до життя в демократичній країні, яка дотримується прав людини”, – пояснила Кая Каллас.

Зокрема, прем’єрка Естонії підтвердила, що заява глави МВС Лаурі Ляенеметса про пошуки способу депортації тих, хто вирішить отримати громадянство РФ, є офіційною позицією уряду.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.