У Литві хочуть позбавити громадянства російську балерину через підтримку війни

Джерело: Delfi

У Литві мають намір позбавити громадянства російську балерину Ілзе Лієпу через підтримку нею російсько-української війни.

Балерина в своєму інтервʼю для YouTube-каналу телеведучого Вʼячеслава Манучарова сказала, що Росії пощастило з Володимиром Путіним. Вона назвала війну в Україні “спецоперацією” та негативно висловилася щодо знесення радянських памʼяток у Литві.

У департаменті міграції звернулися до відповідних установ щодо оцінки висловлювань артистки, а саме “немає жодної радості від нещасть, але ми не маємо іншого виходу”. Перевірку планують зробити на предмет “дискредитації держави”.

Балерина висловила подяку ЗС РФ за те, що росіянам “дозволяють досі ще жити, будувати творчі плани, зустрічатися з друзями”.

Зазначимо, що народна артистка Росії Ілзе Лієпа є донькою литовського балетмейстера Маріса Лієпи. Вона отримала громадянство у 2000-х роках.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.