Литва виділить Україні 2 млн євро подолання соціальних наслідків війни

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів Литви

9 листопада на засіданні уряду Литви погодили виділення Україні 2 млн євро на ліквідацію соціальних наслідків повномасштабної війни з Росією.

Передбачається, що Литва передасть по 1 млн євро до Фонду інклюзії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Фонду солідарності України Банку розвитку Ради Європи, що підтримує проєкти соціального призначення.

Зауважується, що Литва невтомно підтримує Україну та її народ і сприяє різноманітним ініціативам через інструменти Європейського Союзу та міжнародні фінансові інституції.

Сила України – в її народі та його рішучості боротися з агресором, тому важливо не лише підтримувати український бюджет для збереження економічної стабільності, але не менш важливо зосередитися на соціальних наслідках війни… Тому ми виділяємо кошти, які сприятимуть зміцненню соціального захисту країни, – зауважила міністерка фінансів Гінтаре Скайсте.

Очікується, що Литва перерахує кошти в обидва фонди до кінця 2023 року.

Варто зазначити, що раніше міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте заявила, що Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.