Латвія розпочала процес депортації майже тисячі російських громадян

Джерело: Postimees

Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації, які не виконали передбачені в імміграційному законодавстві країни вимоги.

Умови перебування в Латвії – складання мовного тесту або подання заяви на отримання іншого типу посвідки на проживання. Усі, хто не відповідає цим критеріям, отримали листа, в якому їм повідомили протягом двох тижнів залишити країну або оформити легальне перебування.

Згідно з даними департаменту громадянства й міграції Латвії, частина росіян з усіх 985 громадян вже залишила країну.

Зараз ми говоримо про добровільний виїзд із країни. Це означає, що кожна особа повинна добровільно залишити країну. Це не стосується випадків загрози державній безпеці. Однак якщо особа нічого не зробить і не подасть апеляцію, її депортують примусово, – пояснила голова Управління у справах громадянства та міграції Майра Розе.

Аналогічний процес повторять у квітні щодо осіб, які хоча б намагалися скласти мовний тест, але зазнали невдачі. У них таки є можливість подати клопотання на отримання дворічної тимчасової посвідки на проживання та знову пройти тест. Станом на сьогодні майже 2500 осіб не надали для цього необхідні документи.

Зібрана до кінця грудня інформація показала, що депортації підлягають у рівному значенні як жінки, так і чоловіки.

Тож наразі у росіян є 30 днів на те, аби самостійно залишити Латвію, інакше їх депортують примусово.

  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
  • Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.
  • Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru і yapolitic.ru.
  • У Литві мають намір позбавити громадянства російську балерину Ілзе Лієпу через підтримку нею російсько-української війни.
  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.

У компанії ДТЕК назвали чотири умови, за яких в Україні будуть запроваджені погодинні графіки відключення електроенергії.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.