Латвія спорядила Україні понад 500 дронів

Джерело: Андрюс Спрудс/X

22 липня міністр оборони Латвії Андрюс Спрудс повідомив про новий пакет озброєння, який його країна надала Україні.

Цього разу Латвія підготувала для відправлення в Україну партію з понад 500 безпілотників.

Пакет із понад 500 дронів розпочинає свій шлях до України, – повідомив міністр.

Глава Міноборони країни опублікував світлини із коробками з позначкою “коаліція дронів”.

Спрудс нещодавно заявив, що Латвія поставить Україні понад 2,5 тисячі бойових безпілотників вартістю 4 мільйони євро в рамках коаліції БпЛА до кінця липня.

Ці безпілотники виготовили сім латвійських компаній. Рига обіцяє доставити першу партію, яка складається з 300 дронів, ​​вже ​​найближчими днями.

Коаліція безпілотників набирає обертів. […] Разом з учасниками міжнародної коаліції безпілотників ми постійно працюємо над постачанням в Україну бойових безпілотників різної потужності відповідно до поточних потреб та вимог випробувань української армії. Водночас значні кошти інвестуються в подальший розвиток і впровадження технології безпілотників, – наголосив міністр.

Раніше стало відомо, що Латвія та Німеччина спільно домовилися про закупівлю безпілотників для підтримки України у війні проти РФ.

Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.

У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія. Згодом до коаліції дронів для підтримки України долучилася Австралія.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.