Латвія спорядила Україні ще 1500 бойових дронів
Джерело: Андріс Спрудс/X
1 квітня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що уряд країни передав Збройним силам України ще 1 500 бойових БпЛА.
Ініціатива реалізується в рамках міжнародної коаліції безпілотників.
Нові дрони надійдуть в Україну до липня.
Латвія передає Україні ще 1500 бойових дронів. Два латвійські підприємства у межах міжнародної коаліції дронів у першій половині цього року поставлять Україні загалом 12 000 безпілотників на суму 17 мільйонів євро, — розповів міністр.
🇱🇻🤝🏻🇺🇦 Nosūtām vēl 1500 kaujas dronus no Latvijas.
Divi Latvijas uzņēmumi starptautiskās dronu koalīcijas ietvaros šī gada pirmajā pusē piegādās Ukrainai kopā 12000 dronu 17 miljonu eiro vērtībā. #MilitaryIndustry 🇱🇻 #DroneCoalition pic.twitter.com/TsyupK4NBh— Andris Spruds (@AndrisSpruds) April 1, 2025
Раніше стало відомо, що Латвія та Німеччина спільно домовилися про закупівлю безпілотників для підтримки України у війні проти РФ.
За рік роботи ініціативи “Коаліція дронів” партнери надіслали Україні понад 2 мільярди євро допомоги. Проєкт був запущений з метою постачання безпілотників та підтримки розвитку оборонної промисловості країни.
За рік роботи Коаліції:
- Акумульовано 176 млн євро в Спільному фонді, в який роблять внески члени Коаліції. В межах Спільного фонду Коаліція проводить тендери, які зокрема є інструментом для пошуку інноваційних рішень, що можуть бути масштабовані для створення асиметричної переваги над ворогом на полі бою.
- Проведено два міжнародні тендери. В результаті першого тендеру було відібрано 5 постачальників FPV, які протягом наступних 6 місяців поставлять в Україну сумарно 30 тисяч дронів. Другий тендер був сфокусований на покращених FPV та дронах-перехоплювачах для посилення боротьби з ворожими ударними дронами. Вперше у конкурсі змогли брати участь українські виробники, за результатами відібрали майже 20 українських компаній.
- Розпочато прийом заявок на третій тендер, що триватиме до 17 березня. Його предметом стали мультироторні ISR тактичного рівня, які допоможуть Силам оборони мати кращу ситуаційну обізнаність. Українські компанії також можуть брати у ньому участь за посиланням (лот Drone Capability Coalition – Tactical Multirotor ISR UAV).
- Отримано допомоги від партнерів на понад 2 млрд євро: як у вигляді безпосередньо БпЛА, так і фінансової підтримки для закупівель безпілотників українського та іноземного виробництв.
- Побудовано військовий полігон у Латвії для тестування і випробування дронів. Він є цінним доповненням до екосистеми Коаліції, що збільшує можливості для випробувань у міру зростання закупівель.
Довідка. У січні Україна, Британія та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія. Згодом до коаліції дронів для підтримки України долучилася Австралія.
12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.
- У грудні 2023 року Велика Британія, Норвегія та Україна ініціювали створення Коаліції морських спроможностей.
- В Латвії відкрили збір на потреби українських воїнів, зібрали кошти та закупили дрони.
- Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні, до складу якого увійдуть бронетранспортери.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.