Латвія та Німеччина узгодили спільну закупівлю дронів для України
Джерело: Delfi
Латвія та Німеччина спільно домовилися про закупівлю безпілотників для підтримки України у війні проти РФ.
На саміті НАТО у Вашингтоні Латвія та Німеччина домовилися про поглиблення співпраці у межах коаліції безпілотників.
У межах коаліції безпілотників реалізують ініціативу щодо забезпечення України розвідувальними БпЛА, броньованими безпілотниками, дронами, оснащеними ШІ, а також засобами захисту. Цього можна досягти, запропонувавши іншим учасникам коаліції укласти договори з виробниками безпілотників у Латвії, – зауважив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.
Під час саміту НАТО учасники коаліції БпЛА підписали Меморандум про взаєморозуміння для координації співпраці, розвитку безпілотних технологій та їх застосування як для підтримки України, так і для зміцнення обороноздатності країн-членів Альянсу.
Загалом до коаліції входять Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Нова Зеландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Україна, Франція, Чехія, Швеція та Естонія.
Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія. Згодом до коаліції дронів для підтримки України долучилася Австралія.
- Латвія підтримуватиме Україну до повної перемоги над Росією – Егілс Левітс.
- Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- У межах коаліції дронів Латвія виділить не менше 10 млн євро на закупівлю БпЛА Україні.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.