Латвія та Німеччина узгодили спільну закупівлю дронів для України

Джерело: Delfi

Латвія та Німеччина спільно домовилися про закупівлю безпілотників для підтримки України у війні проти РФ.

На саміті НАТО у Вашингтоні Латвія та Німеччина домовилися про поглиблення співпраці у межах коаліції безпілотників.

У межах коаліції безпілотників реалізують ініціативу щодо забезпечення України розвідувальними БпЛА, броньованими безпілотниками, дронами, оснащеними ШІ, а також засобами захисту. Цього можна досягти, запропонувавши іншим учасникам коаліції укласти договори з виробниками безпілотників у Латвії, – зауважив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

Під час саміту НАТО учасники коаліції БпЛА підписали Меморандум про взаєморозуміння для координації співпраці, розвитку безпілотних технологій та їх застосування як для підтримки України, так і для зміцнення обороноздатності країн-членів Альянсу.

Загалом до коаліції входять Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Нова Зеландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Україна, Франція, Чехія, Швеція та Естонія.

Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.

У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія. Згодом до коаліції дронів для підтримки України долучилася Австралія.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.