Латвія та Німеччина узгодили спільну закупівлю дронів для України

Джерело: Delfi

Латвія та Німеччина спільно домовилися про закупівлю безпілотників для підтримки України у війні проти РФ.

На саміті НАТО у Вашингтоні Латвія та Німеччина домовилися про поглиблення співпраці у межах коаліції безпілотників.

У межах коаліції безпілотників реалізують ініціативу щодо забезпечення України розвідувальними БпЛА, броньованими безпілотниками, дронами, оснащеними ШІ, а також засобами захисту. Цього можна досягти, запропонувавши іншим учасникам коаліції укласти договори з виробниками безпілотників у Латвії, – зауважив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

Під час саміту НАТО учасники коаліції БпЛА підписали Меморандум про взаєморозуміння для координації співпраці, розвитку безпілотних технологій та їх застосування як для підтримки України, так і для зміцнення обороноздатності країн-членів Альянсу.

Загалом до коаліції входять Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Нова Зеландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Україна, Франція, Чехія, Швеція та Естонія.

Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.

У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія. Згодом до коаліції дронів для підтримки України долучилася Австралія.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.