Лавров «дуже агресивно» відхилив заклик вивести війська з України – представник ЄС

Джерело: Reuters

Дипломати із Китаю, США і Росії приїхали в Індонезію на Регіональний форум АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії), щоб обговорити американсько-китайські відносини, війну в Україні та інші теми.

Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав до стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, Тайванській протоці та Україні, додавши, що “немає більшого виклику” регіональній безпеці, ніж “провокаційні” запуски ракет Північною Кореєю.

“Нам потрібно працювати разом, щоб припинити незаконну програму Північної Кореї зі створення зброї масового знищення та запуски балістичних ракет”, – сказав він.

Ентоні Блінкен провів “відверті та конструктивні” переговори із китайським дипломатом Ван Ї.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров “агресивно” відхилив заклик вивести війська з України.

Лавров відповів… дуже агресивно і пояснив свою точку зору, сказавши, що все це – змова Заходу”, – сказав Боррель.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.