Лавров «дуже агресивно» відхилив заклик вивести війська з України – представник ЄС

Джерело: Reuters

Дипломати із Китаю, США і Росії приїхали в Індонезію на Регіональний форум АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії), щоб обговорити американсько-китайські відносини, війну в Україні та інші теми.

Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав до стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, Тайванській протоці та Україні, додавши, що “немає більшого виклику” регіональній безпеці, ніж “провокаційні” запуски ракет Північною Кореєю.

“Нам потрібно працювати разом, щоб припинити незаконну програму Північної Кореї зі створення зброї масового знищення та запуски балістичних ракет”, – сказав він.

Ентоні Блінкен провів “відверті та конструктивні” переговори із китайським дипломатом Ван Ї.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров “агресивно” відхилив заклик вивести війська з України.

Лавров відповів… дуже агресивно і пояснив свою точку зору, сказавши, що все це – змова Заходу”, – сказав Боррель.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).