Лавров просить США не знущатися з «червоних ліній» Росії
Джерело: Reuters
4 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, відповідаючи на запитання про можливе постачання американських далекобійних ракет в Україну, закликав Сполучені Штати “не жартувати про червоні лінії Росії”.
Лавров сказав, що США втрачають з поля зору відчуття “взаємного стримування”, яке лежало в основі балансу безпеки між Москвою та Вашингтоном з часів Холодної війни, і що, мовляв, це небезпечно.
Він прокоментував повідомлення Reuters про те, що США близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM.
Я нічому не здивуюся – американці вже переступили ту планку, яку собі поставили. Їх підбивають, і Зеленський, звичайно, це бачить і цим користується, — сказав Лавров. — Але вони повинні розуміти – вони не повинні жартувати про наші червоні лінії.
Президент РФ Володимир Путін неодноразово погрожував Заходу з початку повномасштабного вторгнення “не намагатися перешкодити Росії”, яка має найбільший у світі арсенал ядерної зброї.
Але Вашингтон і його союзники збільшили військову допомогу Україні, зокрема, надавши танки, сучасні ракети та винищувачі F-16.
Зрештою, регулярні погрози спонукали деяких західних політиків припустити, що ядерна риторика Путіна є блефом і що США та НАТО повинні зробити все, щоб допомогти Україні виграти війну. Зеленський заявив, що вторгнення України в Росію, розпочате 6 серпня, висміює червоні лінії Путіна.
Нещодавно Кремль заявив, що Росія вносить зміни у свою ядерну доктрину. Ворог планує оновити програмний документ, що визначає обставини, за яких РФ може застосувати ядерну зброю.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
Зазначимо, Данія та Нідерланди передадуть Україні десятки винищувачів F-16. Нині ж Україна також просить у Сполучених Штатів ракети JASSM для винищувачів, аби звільнити Крим.
F-16 несумісний із Storm Shadow або SCALP, але він сумісний із JASSM. Поєднавши F-16 з JASSM, українська авіація могла б подвоїти дальність удару. Розширення діапазону дій крилатих ракет ВПС України може допомогти Україні досягти однієї з головних цілей – звільнення Кримського півострова.
- Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель пояснив, що Євросоюз компенсує країнам-членам блоку частину витрат на постачання Україні винищувачів F-16.
- 20 серпня Данія заявила про передачу Україні 19 винищувачів F-16 у межах підтримки нашої країни у боротьбі проти росіян.
- Раніше Володимир Зеленський, після переговорів з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте, оголосив, що країна-партнер офіційно передасть ЗСУ 42 винищувачі F-16.
Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів.
Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень.
Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.
Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.