Легіон «Свобода России» повідомив, що взяв під контроль населений пункт у Курській області

Джерело: Легіон “Свобода России”

Від ранку 12 березня повідомляється, що бійці легіону “Свобода России”, “Русского добровольческого корпуса”(РДК) та “Сибирский батальон” – до складу яких входять громадяни РФ, які воюють на боці України – почали вторгнення у Курську та Бєлгородську області РФ.

Вранці легіон опублікував відеозвернення про те, що вони починають вторгнення на територію Росії, пообіцявши звільнити її від “кривавого диктатора” Володимира Путіна.

“Ми відбиратимемо у режиму нашу землю сантиметр за сантиметром. Росіяни будуть спати спокійно, не боятись дзвінків у двері, будуть без страху говорити, що думають. Росіяни будуть голосувати, за кого хочуть, а не за кого повинні. Росіяни будуть жити вільно”, –мовиться у зверненні.

Згодом бійці почали публікувати відео боїв на території РФ, зокрема із смт Тьоткіно у Курській області.

О 13:24 легіон повідомив, що взяв Тьоткіно під свій контроль.

“Путінська армія швидко покидає населений пункт, залишає позиції та важку техніку”, – повідомили у легіоні.

У російському Міноборони, своєю чергою, стверджують, що нібито відбили спроби “київського режиму” вдертись на території Курської та Бєлгородської областей.

За даними ворожого міністерства, у Бєлгородській області була спроба вдертись одразу на трьох напрямках.

Щодо Курської області, то Міноборони РФ повідомило, що вранці було відбито 4 атаки “українських ДРГ”, які намагались прорватись у Тьоткіно.

Своєю чергою, представник ГУР МОУ Андрій Юсов у коментарі LIGA.net лише зазначив, що на території РФ “ці структури діють автономно”.

“Громадяни Росії, які входять до їхнього складу, зрештою, перебувають на своїй батьківщині”, – сказав він, коментуючи ситуацію.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.