«Лев, що реве»: у Канаді засудили чоловіка, який викрав найвідоміший знімок Черчилля

Джерело: ВВС

Джеффрі Вуда з Канади засудили майже до двох років позбавлення волі за крадіжку відомої фотографії британського премʼєр-міністра Вінстона Черчилля під назвою “Лев, що реве”.

Чоловік визнав себе винним у викраденні оригінального знімка з готелю Château Laurier в Оттаві. Також він зізнався у фальсифікації. Вуд заявив, що викрав світлину, щоб знайти гроші для свого брата, який страждав на психічні розлади.

Поліція Оттави повідомила, що фото було знайдене минулого року в Генуї, Італія, у приватного покупця, який не знав, що знімок викрадений.

Вуд отримав покарання “два роки мінус один день”, що означає відбуття строку у провінційній установі, а не у федеральній в’язниці.

Адвокат Вуда назвав вирок “надмірно суворим”, враховуючи, що підсудний раніше не мав проблем із законом.

Портрет під назвою “Лев, що реве” зробив канадський фотограф вірменського походження Юсуф Карш після того, як Черчилль виступив перед канадським парламентом у 1941 році.

Карш попросив премʼєр-міністра покласти сигару, оскільки дим заважатиме зображенню, однак Черчилль відмовився. Тож перш ніж зробити знімок, Карш вихопив сигару з рота британського премʼєра, що стало причиною такого невдоволеного вигляду Черчилля.

Після зйомок Черчилль заявив фотографу: “Ви можете змусити навіть лева, що ричить, завмерти, щоб сфотографуватися”. Таким чином він дав знімку його знамениту назву.

Портрет є одним із найвідоміших зображень Черчилля. Він навіть зʼявився на британській банкноті номіналом у пʼять фунтів стерлінгів.

Карш подарував знімок готелю Fairmont Château Laurier в Оттаві. Саме в ньому вони разом із дружиною прожили 18 років після втечі від геноциду вірмен.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.