Лідери G7 підтвердили намір надати Україні фінансову допомогу протягом 2024 року

Джерело: заява лідерів G7

24 лютого лідери країн G7 зустрілися з президентом Володимиром Зеленським, щоб підтвердити непохитну підтримку України та ще раз привітати хоробрість і стійкість українського народу, який невтомно бореться за свободу та демократичне майбутнє України. Вони пообіцяли допомогти задовольнити “нагальні фінансові потреби” України.

Окрім цього, партнери запевнили, що візьмуть участь у повоєнній відбудові України. І наголосили, що РФ “не повинна досягти успіху в руйнуванні української економіки, щоб компенсувати свої невдачі на полі бою”.

Президент Путін не зміг досягти своєї стратегічної мети підкорити Україну. Натомість він щодня змушує власний народ платити високу ціну за безрозсудні дії свого уряду. Він вичерпав ресурси Росії для фінансування непотрібної війни, розірвав російські сім’ї та забрав сотні тисяч життів росіян. Ми як і раніше переконані, що можемо забезпечити перемогу народу України в боротьбі за своє майбутнє та допомогти створити всеосяжний, справедливий і міцний мир.

Лідери також привітали ухвалення ЄС 4-річної програми макрофінансової підтримки України обсягом 50 мільярдів євро, а також швидке надання Японією бюджетної підтримки у першому кварталі 2024 року та фінансування, про яке оголосила Канада.

G7 повторно зобов’язалась сприяти відбудові України, для чого буде далі співпрацювати з ключовими донорами й проведе нові конференції з відбудови в Берліні у 2024 році та в Римі – у 2025-му.

Країни G7 також обіцяють вводити нові санкції, щоб послаблювати воєнну машину РФ, а також перешкоджати обходу цих санкцій, зокрема, за допомогою третіх країн. Партнери продовжуватимуть вживати заходів проти суб’єктів із третіх країн, які матеріально підтримують війну Росії, зокрема вводячи додаткові заходи щодо організацій у третіх країнах, де це доцільно. Тож закликали фінансові установи утримуватися від підтримки російської військової машини, і наголосили, що вживатимуть відповідних заходів відповідно до наших правових систем, щоб стримати таку поведінку.

У G7 пообіцяли продовжувати роботу над пошуком шляхів використання заморожених активів РФ на підтримку України.

Просуваючись вперед, ми продовжуємо підтримувати Україну в подальшому розвитку Формули миру президента Зеленського та зобов’язуємося підтримувати всеосяжний, справедливий і міцний мир, який відповідає принципам Статуту ООН, міжнародному праву та поважає суверенітет і територіальну цілісність України. Оскільки Україна вступає в третій рік цієї невпинної війни, її уряд і народ можуть розраховувати на підтримку Великої сімки стільки, скільки потрібно.

24 лютого в Києві президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні взяли участь в засіданні “Групи семи” у режимі відеоконференції.

В день другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну зустріч у форматі G7 плюс Україна ініціювала Джорджа Мелоні.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.