В Києві Зеленський та голови урядів низки країн взяли участь в зустрічі G7 у відеоформаті

Джерело: пресслужба Офісу Президента

В суботу, 24 лютого, в Києві президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні взяли участь в засіданні “Групи семи” у режимі відеоконференції.

В день другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну зустріч у форматі G7 плюс Україна ініціювала Джорджа Мелоні.

“Ми вистояли проти ударів. Ми повертаємо своє та обов’язково змусимо путінську систему заплатити належну ціну за кожен прояв російського зла. Але маємо бути рішучими – саме так, як потрібно для нашого спільного успіху. Маємо бути принциповими – саме так, щоб справедливість перемогла. Маємо бути активними й невтомними – саме так, як потрібно, щоб захистити якомога більше людських життів. І маємо бути в єдності – саме так, як цього вимагає наша з вами перемога. Спільна перемога”, – заявив Зеленський.

Джорджа Мелоні зазначила, що два роки тому Володимир Путін намагався змусити Україну капітулювати, проте він не врахував двох чинників: стійкості українців та єдності Заходу.

“Це – два елементи, які зробили його план провальним. І я думаю, що ми маємо зробити набагато більше, щоб перемога була наша – перемога України, а не Росії”, – наголосила прем’єр-міністерка Італії.

Президент України звернувся до Урсули фон дер Ляєн, Джорджі Мелоні, президента Європейської ради Шарля Мішеля, премʼєр-міністрів: Канади – Джастіна Трюдо, Великої Британії – Ріші Сунака, Японії – Фуміо Кішіди, Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента США Джозефа Байдена, міністра закордонних і європейських справ Франції Стефана Сежурне й подякував їм за підтримку України.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.