Шмигаль обговорив з послами G7 продовження фінансової допомоги Україні
Джерело: Денис Шмигаль/Facebook
31 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що провів “продуктивну” зустріч з послами країн G7.
Зокрема сторони обговорили продовження безперебійної фінансової підтримки України. Глава уряду акцентував, що це “життєво необхідно” для збереження макроекономічної ситуації.
Зі свого боку наш Уряд впроваджує реформи, необхідні для посилення економічної стійкості, — запевнив Шмигаль.
Він також подякував Японії за успішне головування в G7, сповнене важливих і своєчасних рішень на підтримку нашої держави. Окрім цього, привітав із початком головування Італію. І висловив сподівання на продовження плідного та конструктивного діалогу з країнами Групи G7.
Раніше Денис Шмигаль повідомив, що попередньо всі 27 країн-членів Європейського Союзу погодилися підтримати чотирирічну програму для України на 50 млрд євро Ukraine Facility.
Виданню Reuters джерело, знайоме з планами Італії, повідомило, що країна використає своє головування у G7, щоб посилити підтримку України.
Вперше викладаючи пріоритети Італії, джерело повідомило, що основними питаннями порядку денного лідерів також будуть війна на Близькому Сході, продовольча безпека, зміна клімату, розвиток Африки, взаємодія з Китаєм і штучний інтелект.
Джерело повідомило, що лідери G7 сповнені рішучості показати, що вони залишаються повністю відданими Україні і не можуть ризикнути проявити ознаки слабкості через два роки після того, як Росія вторглася в Україну.
Зазначають, що Італія планує організувати 20 зустрічей на рівні міністрів під час свого головування у G7, розпочавши триденну зустріч з 13-15 березня, присвячену промисловості, технологіям і цифровізації, яка приверне увагу до швидкоплинної революції ШІ.
- 22 січня, під час свого візиту до Києва, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава приєдналася до Вільнюської декларації G7 щодо гарантій безпеки для України.
- Японія та Сполучені Штати заявили у вівторок, 23 січня, що продовжуватимуть співпрацювати у збереженні санкцій проти Росії та підтримці України відповідно до угоди, досягнутої минулого року G7.
- Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила про отриманий “позитивний сигнал”, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скасує блокування допомоги Україні на 50 млрд євро.
- Європейський комісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що жодна з країн ЄС не оскаржує надання Україні 50 млрд євро (54,6 млрд доларів) кредитів і грантів протягом наступних чотирьох років.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.