Польща приєдналася до декларації G7 стосовно гарантій безпеки для України

Джерело: пресслужба глави польського уряду

22 січня, під час свого візиту до Києва, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава приєдналася до Вільнюської декларації G7 щодо гарантій безпеки для України.

Польща приєдналася до декларації G7, покликаної мобілізувати демократичні країни на підтримку України, – мовиться у повідомленні.

Туск також наголосив, що у Польщі відсутні будь-які сумніви щодо необхідності підтримки України, адже від цього також залежить і безпека його країни. Він додав, що Україна – не самотня, адже боротьба за цінності триває по всьому світу.

Ніщо так не зміцнює взаємну повагу та дружбу, як безкорислива допомога у важкі часи. Запевняю вас – ви не будете самотніми, – запевнив глава уряду Польщі.

Зауважимо, Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском оголосив про надання Варшавою нового пакету озброєнь.

За словами Зеленського, цей польський оборонний пакет є виявом незмінної допомоги та нової форми співпраці для розширених закупівель зброї на користь українських потреб, представленої у вигляді польського кредиту для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.