Лідери ЄС погодили пакет допомоги Україні на €50 млрд, — Шарль Мішель
Джерело: Шарль Мішель/X
Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
“Ми домовились. #Єдність. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України”, – написав Мішель.
Рішення прийнято трохи більше ніж через годину після початку саміту лідерів ЄС. Це означає, що Угорщина скасувала своє рішення накласти вето на пакет допомоги Україні після того, як заблокувала його в грудні 2023 року.
“ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту”, – додав голова Євроради.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував лідерам ЄС за “непохитну підтримку”.
“Вітаємо схвалення Європейською Радою рішення про створення нового Фінансового інструменту для України “Ukraine Facility” розміром 50 млрд євро на 2024-2027 роки.
Держави-члени ЄС ще раз продемонстрували свою солідарність та єдність з українським народом у протистоянні війні”, – зазначив Шмигаль.
Двоє дипломатів ЄС також заявили, що угода про допомогу Україні на 50 мільярдів євро передбачає щорічне обговорення пакету, а також можливість його перегляду через два роки, “якщо буде потрібно”.
- Європейський комісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що жодна з країн ЄС не оскаржує надання Україні 50 млрд євро (54,6 млрд доларів) кредитів і грантів протягом наступних чотирьох років.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.