Лідери ЄС визнали, що блок «не досягнув» своїх цілей щодо постачання Україні боєприпасів
Джерело: The Guardian
У листі, підписаному лідерами Німеччини, Нідерландів, Естонії, Чехії та Данії, йдеться про те, що ЄС “не досягнув” своїх цілей щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, тож і європейці повинні подвоїти зусилля.
“На початку минулого року ЄС взяв на себе амбітну мету поставити Україні 1 мільйон артилерійських снарядів до кінця березня 2024 року. Сувора правда: ми не досягли цієї мети. Росія нікого не чекає, і нам потрібно діяти зараз. Якщо Україна програє, довгострокові наслідки та витрати будуть набагато вищими для всіх нас. Ми, європейці, несемо особливу відповідальність. Тому треба діяти. Від цього залежить майбутнє Європи”, – йдеться в листі.
Листа підписали канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Раніше канцлер Німеччини заявив, що має на меті отримати ясність і переконливі докази того, що інші країни-члени, зокрема Франція, роблять внесок у військові зусилля. Після того, як він висловив такі занепокоєння, Європейська служба зовнішніх дій провела опитування, вимагаючи від кожної країни-члена розкрити свої заплановані витрати на 2024 рік.
Джерела кажуть, що деякі країни відмовилися оприлюднити свої зобов’язання.
У своєму листі п’ятірка лідерів стверджує, що підтримка, яку ЄС продемонстрував Україні, досягла “відчутного успіху” і завадила Росії досягти своєї початкової мети.
“Але наші зусилля не повинні згаснути. Ми повинні відновити нашу рішучість і подвоїти наші зусилля, щоб забезпечити нашу підтримку стільки, скільки буде потрібно”, – попереджають вони.
- Згідно з проєктом висновків саміту, лідери Європейського Союзу у четвер, 1 лютого, запропонують проводити щорічні дебати щодо запланованого пакету допомоги Україні на 50 мільярдів євро для подолання опору з боку Угорщини.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.