Лідери ЄС визнали, що блок «не досягнув» своїх цілей щодо постачання Україні боєприпасів
Джерело: The Guardian
У листі, підписаному лідерами Німеччини, Нідерландів, Естонії, Чехії та Данії, йдеться про те, що ЄС “не досягнув” своїх цілей щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, тож і європейці повинні подвоїти зусилля.
“На початку минулого року ЄС взяв на себе амбітну мету поставити Україні 1 мільйон артилерійських снарядів до кінця березня 2024 року. Сувора правда: ми не досягли цієї мети. Росія нікого не чекає, і нам потрібно діяти зараз. Якщо Україна програє, довгострокові наслідки та витрати будуть набагато вищими для всіх нас. Ми, європейці, несемо особливу відповідальність. Тому треба діяти. Від цього залежить майбутнє Європи”, – йдеться в листі.
Листа підписали канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Раніше канцлер Німеччини заявив, що має на меті отримати ясність і переконливі докази того, що інші країни-члени, зокрема Франція, роблять внесок у військові зусилля. Після того, як він висловив такі занепокоєння, Європейська служба зовнішніх дій провела опитування, вимагаючи від кожної країни-члена розкрити свої заплановані витрати на 2024 рік.
Джерела кажуть, що деякі країни відмовилися оприлюднити свої зобов’язання.
У своєму листі п’ятірка лідерів стверджує, що підтримка, яку ЄС продемонстрував Україні, досягла “відчутного успіху” і завадила Росії досягти своєї початкової мети.
“Але наші зусилля не повинні згаснути. Ми повинні відновити нашу рішучість і подвоїти наші зусилля, щоб забезпечити нашу підтримку стільки, скільки буде потрібно”, – попереджають вони.
- Згідно з проєктом висновків саміту, лідери Європейського Союзу у четвер, 1 лютого, запропонують проводити щорічні дебати щодо запланованого пакету допомоги Україні на 50 мільярдів євро для подолання опору з боку Угорщини.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.