Лікарі випробовували першу у світі персоналізовану мРНК-вакцину проти раку шкіри
Джерело: The Guardian
Лікарі почали випробовувати на пацієнтах першу у світі персоналізовану мРНК-вакцину проти меланоми й експерти назвали це потенціалом “змінити гру” щодо лікування раку.
Меланома вражає близько 132 000 людей на рік у всьому світі і є найбільшою вбивцею раку шкіри. Зараз хірургічне втручання є основним методом лікування, проте інколи застосовують променеву терапію, медикаменти та хіміотерапію.
Тепер експерти випробовують нові ін’єкції, розроблені індивідуально для кожного пацієнта, які спонукають їхній організм “відстежувати” ракові клітини, щоб запобігти поверненню хвороби.
Друга фаза дослідження засвідчила, що вакцини різко знижують ризик повернення раку у пацієнтів з меланомою. Зараз розпочато останню фазу третього випробування, яка проводиться під керівництвом фонду NHS Hospitals University College London (UCLH).
Докторка Хізер Шоу, дослідниця-координаторка випробування, сказала, що ін’єкції можуть вилікувати людей з меланомою і зараз їх перевіряють на інші види раку, включаючи легені, сечовий міхур і нирки.
“Це одна з найцікавіших речей, які ми бачили за дуже довгий час. Це справді чудово відточений інструмент”, — сказала вона.
Вакцина є індивідуальною неоантигенною терапією, яка призначена для запуску імунної системи, щоб вона могла протистояти конкретному типу раку та пухлини пацієнта.
Відома як мРНК-4157 (V940), вакцина націлена на пухлинні неоантигени, які експресуються пухлинами у конкретного пацієнта. Це маркери на пухлині, які потенційно можуть бути розпізнані імунною системою.
Кінцева мета лікування — назавжди вилікувати пацієнтів від раку, зазначила Шоу.
“Я думаю, що є реальна надія, що це змінить правила розвитку імунотерапії”, — додала вона.
Дані другої фази засвідчили, що люди з серйозними меланомами високого ризику, які отримували ін’єкцію разом з імунотерапією Keytruda, мали майже вдвічі (49%) менше шансів померти або що рак повернеться, ніж ті, хто отримував тільки Keytruda.
Пацієнти отримували 1 мг мРНК-вакцини й 200 мг Keytruda кожні три тижні протягом приблизно року.
Третя фаза випробування охоплюватиме ширше коло пацієнтів і її мета залучити близько 1100 осіб.
- У Великій Британії 41-річний Бен Тротман здолав агресивну форму раку завдяки експериментальному лікуванню.
- 13-річний хлопчик із Бельгії Лукас став першою людиною у світі, якій вдалося вилікуватися від гліоми стовбура мозку, особливо небезпечного типу раку.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.