Літаки Boeing складали з «металобрухту» – CNN
Джерело: CNN
Колишній менеджер з контролю якості Boeing стверджує, що протягом багатьох років працівники заводу компанії з виробництва літаків 787 Dreamliner в Еверетті, штат Вашингтон, регулярно забирали непридатні для польотів деталі з внутрішнього складу металобрухту і повторно використовували їх на складальних лініях.
Мерл Мейєрс, ветеран компанії Boeing з 30-річним стажем, розповів про запроваджену на заводі в Еверетті практику “чорної бухгалтерії”. За словами Мейєрса, менеджери брали пошкоджені та невідповідні деталі зі складу металобрухту, складів та вантажних доків компанії, щоб вкластися у виробничі терміни.
Кілька викривачів нещодавно висловили занепокоєння з приводу заводських помилок у Boeing. Це включає офіційну федеральну скаргу від нинішнього працівника, який стверджує, що Boeing приховував потенційно дефектні деталі від інспекторів. Деякі з цих деталей, можливо, потрапляли в літаки.
Ці звинувачення з’явилися після низки серйозних проблем з безпекою, які сколихнули компанію.
Мейєрс стверджує, що помилки, свідком яких він став, були навмисними. Колишній інспектор каже, що компанія перешкоджала контролю якості, щоб не відставати від жорстких виробничих графіків.
За оцінками колишнього інспектора, починаючи з початку 2000-х років близько 50 000 деталей “уникли” контролю якості та були використані при складанні літаків. Ці деталі варіювалися від дрібних елементів, таких як гвинти, до складних вузлів, таких як закрилки крила.
Мейєрс заявив, що більшість деталей, призначених для утилізації, часто фарбують у червоний колір, щоб позначити, що вони непридатні для збірки. Однак це не завжди заважало використовувати їх у будівництві літаків.
Літаки – це вузькоспеціалізовані машини з набагато суворішими стандартами безпеки, ніж поїзди чи автомобілі. Їхні деталі, матеріали та виробничі процеси суворо регламентовано.
Інспектор, чия робота полягала у виявленні проблем з якістю в Boeing, стверджує, що минулого року його змусили піти з компанії.
Компанія Boeing не заперечила звинувачення Майєрса, а заявила, що розслідує “всі звинувачення в неналежній поведінці, такі як несанкціоноване переміщення деталей або неправильне поводження з документами”.
- За даними Федерального управління цивільної авіації США (FAA), під час перевірки виробництва літаків 737 MAX у компанії Boeing та її постачальника Spirit AeroSystems було виявлено “численні випадки, коли корпорації не дотримувалися вимог контролю якості виробництва”.
- Boeing, одна з головних авіабудівничих компаній у світі, запустила третю фазу проєкту розширення виробництва авіаційних деталей та комплектуючих на своєму заводі у місті Тяньцзінь (Китай), що призведе до подвоєння його потужностей.
Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Міжнародна група науковців реконструювала зовнішність Святого Миколая Мірлікійського, який жив 1700 років тому і став прообразом Санта-Клауса.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.
Видання Forbes оприлюднило рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу, який уже другий рік поспіль очолює президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.