Літаки Boeing складали з «металобрухту» – CNN

Джерело: CNN

Колишній менеджер з контролю якості Boeing стверджує, що протягом багатьох років працівники заводу компанії з виробництва літаків 787 Dreamliner в Еверетті, штат Вашингтон, регулярно забирали непридатні для польотів деталі з внутрішнього складу металобрухту і повторно використовували їх на складальних лініях.

Мерл Мейєрс, ветеран компанії Boeing з 30-річним стажем, розповів про запроваджену на заводі в Еверетті практику “чорної бухгалтерії”. За словами Мейєрса, менеджери брали пошкоджені та невідповідні деталі зі складу металобрухту, складів та вантажних доків компанії, щоб вкластися у виробничі терміни.

Кілька викривачів нещодавно висловили занепокоєння з приводу заводських помилок у Boeing. Це включає офіційну федеральну скаргу від нинішнього працівника, який стверджує, що Boeing приховував потенційно дефектні деталі від інспекторів. Деякі з цих деталей, можливо, потрапляли в літаки.

Ці звинувачення з’явилися після низки серйозних проблем з безпекою, які сколихнули компанію.

Мейєрс стверджує, що помилки, свідком яких він став, були навмисними. Колишній інспектор каже, що компанія перешкоджала контролю якості, щоб не відставати від жорстких виробничих графіків.

За оцінками колишнього інспектора, починаючи з початку 2000-х років близько 50 000 деталей “уникли” контролю якості та були використані при складанні літаків. Ці деталі варіювалися від дрібних елементів, таких як гвинти, до складних вузлів, таких як закрилки крила.

Мейєрс заявив, що більшість деталей, призначених для утилізації, часто фарбують у червоний колір, щоб позначити, що вони непридатні для збірки. Однак це не завжди заважало використовувати їх у будівництві літаків.

Літаки – це вузькоспеціалізовані машини з набагато суворішими стандартами безпеки, ніж поїзди чи автомобілі. Їхні деталі, матеріали та виробничі процеси суворо регламентовано.

Інспектор, чия робота полягала у виявленні проблем з якістю в Boeing, стверджує, що минулого року його змусили піти з компанії.

Компанія Boeing не заперечила звинувачення Майєрса, а заявила, що розслідує “всі звинувачення в неналежній поведінці, такі як несанкціоноване переміщення деталей або неправильне поводження з документами”.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.