Літо 2023 року було найспекотнішим за всю історію спостережень
Джерело: CNN
Це літо було найтеплішим на планеті з початку ведення записів у 1940 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу.
Згідно з даними Copernicus, середня глобальна температура цього літа становила 16,77 градуса Цельсія, що на 0,66 градуса Цельсія вище середнього показника з 1990 по 2020 роки.
Планета пережила найспекотніший червень за всю історію спостережень, за яким слідував найспекотніший липень – обидва з великим відривом побили попередні рекорди.
Серпень також був найтеплішим місяцем за всю історію спостережень, за винятком липня. Середня глобальна температура за місяць склала 16,82 градуса за Цельсієм, що на 0,31 градуса вище попереднього рекорду, встановленого у 2016 році.
“Наша планета щойно пережила сезон кипіння – найспекотніше літо за всю історію спостережень. Розпочався кліматичний зрив”, – сказав Антоніу Гутерреш, генеральний секретар ООН.
Чи стане цей рік найтеплішим на планеті за всю історію спостережень, поки що невідомо.
Вчені кажуть, що наступний рік, швидше за все, буде ще спекотнішим.
“Наукові докази переконливі – ми продовжуватимемо бачити нові кліматичні рекорди та більш інтенсивні та часті екстремальні погодні явища, які впливають на суспільство та екосистеми, доки ми не припинимо викиди парникових газів”, – сказала Саманта Берджесс, заступниця директора Copernicus.
- Через підвищення температури повітря рівень споживання електроенергії продовжує зростати.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- По частині південної Європи та північно-західної Африки прокотилася хвиля спеки, яка може побити рекордні температури найближчими днями.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
- Найбільша китайська енергетична корпорація зазначила, що виробництво електроенергії досягло рекордного рівня, оскільки у країні – велика хвиля спеки.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.