Літо 2023 року було найспекотнішим за всю історію спостережень

Джерело: CNN

Це літо було найтеплішим на планеті з початку ведення записів у 1940 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу.

Згідно з даними Copernicus, середня глобальна температура цього літа становила 16,77 градуса Цельсія, що на 0,66 градуса Цельсія вище середнього показника з 1990 по 2020 роки.

Планета пережила найспекотніший червень за всю історію спостережень, за яким слідував найспекотніший липень – обидва з великим відривом побили попередні рекорди.

Серпень також був найтеплішим місяцем за всю історію спостережень, за винятком липня. Середня глобальна температура за місяць склала 16,82 градуса за Цельсієм, що на 0,31 градуса вище попереднього рекорду, встановленого у 2016 році.

“Наша планета щойно пережила сезон кипіння – найспекотніше літо за всю історію спостережень. Розпочався кліматичний зрив”, – сказав Антоніу Гутерреш, генеральний секретар ООН.

Чи стане цей рік найтеплішим на планеті за всю історію спостережень, поки що невідомо.

Вчені кажуть, що наступний рік, швидше за все, буде ще спекотнішим.

“Наукові докази переконливі – ми продовжуватимемо бачити нові кліматичні рекорди та більш інтенсивні та часті екстремальні погодні явища, які впливають на суспільство та екосистеми, доки ми не припинимо викиди парникових газів”, – сказала Саманта Берджесс, заступниця директора Copernicus.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.