Лондон запроваджує «контртерористичні» заходи проти мігрантів

Джерело: france24

Влада Великої Британії представила законопроєкт, який наділяє правоохоронців “контртерористичними повноваженнями” для боротьби з бандами, що займаються перевезенням нелегалів через Ла-Манш на малих плавзасобах. Документ має набути чинності до кінця 2025 року.

Законопроєкт дозволить поліції запроваджувати тимчасові обмеження на підозрюваних у контрабанді людей ще до порушення проти них кримінальної справи. Їм можуть заборонити використовувати ноутбуки та мобільні телефони, контактувати у соцмережах та розпоряджатися фінансами.

Також, згідно з новим законом, правоохоронці зможуть заарештовувати підозрюваних у контрабанді ще до факту перетину кордону. Крім того, запровадять кримінальну статтю за збір інформації, яка може бути використана злочинними угрупованнями для організації нелегального переходу.

Масові перетини британського кордону через Ла-Манш на перевантажених надувних човнах розпочалися у 2018 році. Зокрема у 2024 році зафіксовано 36816 таких випадків – на 25% більше, ніж роком раніше.

Останнім часом нелегальна міграція стала однією з важливих політичних тем у Британії та сприяла зростанню популярності ультраправої партії Reform UK, зокрема після того, як прем’єр Великої Британії Стармер зупинив програму депортації нелегальних мігрантів.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

У 2022 році у країні виявили рекордні 45 775 осіб, що прибули на невеликих човнах до південних пляжів Великої Британії після небезпечної подорожі через Ла-Манш.

Зауважимо, чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.

Колишні британський прем’єр-міністр Ріші Сунак зробив “зупинку човнів” одним зі своїх п’яти пріоритетів. Нині він прагне відновити план щодо депортації тих, хто нелегально прибуває до країни.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.