Лукашенко, ймовірно, погодив зведення заводу БпЛА для Росії
Джерело: The Moscow Times
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримав ідею будівництва на території республіки заводу з виробництва безпілотників для потреб Росії. Це випливає із заяви глави РФ Володимира Путіна, зробленої під час двосторонньої зустрічі з Лукашенком у Волгограді.
Так, за словами Путіна, Москва готова розпочати реалізацію проєкту спільно з білоруськими фахівцями, включаючи створення відповідної виробничої лабораторії. Водночас російський лідер нагадав, що РФ і Білорусь вже мають домовленості про співпрацю в авіабудівній галузі.
Вам вдалося зберегти частину авіаційної промисловості і, сподіваюся, є теж, над чим можна працювати: і невеликий літачок, і кооперація по середньомагістральних літаках, і так далі, – сказав Путін, звертаючись до Лукашенка.
Про плани будівництва підприємства з випуску безпілотних авіаційних систем у Білорусі стало відомо на початку березня. Тоді заступник глави адміністрації президента РФ Максим Орєшкін повідомив, що мовиться про створення заводу з проектною потужністю до 100 тисяч одиниць на рік. За його словами, ключове завдання – забезпечити виробництво всіх основних компонентів безпілотників безпосередньо на території Білорусі.
Це, зазначив Орєшкін, безпосередньо пов’язано з питаннями суверенітету: “Дуже важливо, щоб у Білорусі були власні виробництва, які б робили не тільки економіку, а й сферу безпеки країни по-справжньому суверенними”. Він додав, що під час будівництва передбачається спиратися на технологічні рішення, які вже розроблені в Росії.
За словами Орєшкіна, проект передбачає повну локалізацію виробництва та буде інтегрований у єдину технологічну платформу, сумісну з аналогічними заводами в Росії та інших країнах.
Лукашенко, своєю чергою, тоді назвав розвиток у Білорусі безпілотних авіаційних систем “дуже перспективним напрямом”. Він запропонував сформувати національну команду фахівців, яку можна буде направити до Росії для поглибленої підготовки у цій галузі.
- Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.
- Нагадаємо, аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що у державному технічному університеті РБ розпочався “Міжнародний молодіжний форум з розробки БпЛА”, який курують росіяни.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.