Лукашенко надав собі довічний імунітет від кримінального переслідування

Джерело: The Telegraph

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко надав собі довічний імунітет від кримінального переслідування завдяки указу, який також забороняє лідерам опозиції у вигнанні балотуватися на президентських виборах.

Закон, підписаний Олександром Лукашенком у четвер, 4 січня, теоретично поширюється на будь-якого колишнього президента та членів його родини.

Зазначають, що, ймовірно, такі дії є спробою Лукашенка зміцнити владу та усунути потенційних суперників на наступних президентських виборах у країні, які мають відбутися у 2025 році.

Він посилює вимоги до кандидатів у президенти та унеможливлює обрання лідерів опозиції, які останніми роками втекли до сусідніх країн.

Балотуватися в президенти мають право лише громадяни Білорусі, які постійно проживають у країні не менше 20 років і ніколи не мали посвідки на проживання в іншій країні.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.