Лукашенко заявив, що США підштовхують Росію до використання ядерної зброї

Джерело: CNN

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.

“У мене складається враження — ще раз повторюю, що це моя думка — що американці підштовхують росіян до застосування найстрашнішої зброї. Вони озброюють Володимира Олександровича Зеленського та його армію, забезпечують ракетами великої дальності. Навіть (надають – ред.) ракети, здатні літати на 300 км”, – сказав Лукашенко під час візиту на військовий об’єкт у Брестській області.

Він додав, що у падку, якщо така ракета поцілить по російській території – Кремлю доведеться здійснити удар у відповідь.

“Одна така атака вглиб російської території і відповідь буде колосальна. Інакше навіщо нам ця (ядерна) зброя?”, – сказав Лукашенко.

За його словами, нагнітання напруженості між країнами може призвести до ситуації, коли Росія “витягне червону кнопку і покладе її на стіл”. При цьому, наголосив Лукашенко, США не бояться за свою безпеку. оскільки перебувають за океаном.

Коментарі Лукашенка прозвучали після того, як президент Росії Володимир Путін заявив про можливість відкликати ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань.

Наступного дня після коментарів Путіна спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що рада Держдуми “обов’язково обговорить питання про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань” на своєму наступному засіданні.

  • Ядерні погрози глави РФ Володимира Путіна вимагають від НАТО дати набагато агресивнішу відповідь, включаючи польоти більшої кількості літаків з ядерним озброєнням, закликав начальник генерального штабу Збройних сил Польщі Раймунд Анджейчак.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.