Лукашенко вдруге цього року відвідає Китай

Джерело: Reuters

Глава Білорусі Олександр Лукашенко протягом 3-4 грудня відвідає Пекін для переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Це вже друга поїздка соратника президента РФ Володимира Путіна до Китаю цього року.

Лукашенко, якого під час офіційного візиту 28 лютого-2 березня зустрічали салютом і військовими почестями, цього разу прямував з “робочим візитом”.

Вже 4 грудня, як зазначається, повинні відбутися переговори Сі та Лукашенка, під час яких мають обговорити “торгівлю, економіку, інвестиції та міжнародне співробітництво”.

Загалом Сі провів з Лукашенком 13 зустрічей, що відбувалися здебільшого в Китаї та у межах  засідань Шанхайської організації співробітництва. Сі відвідував Мінськ 2015 року. Лукашенко востаннє прилітав до КНР у березні цього року. Тоді пресслужба Лукашенка повідомила про “насичену програму зустрічей” з “вищим керівництвом та бізнесом” Китаю.

З вересня 2022 року між Китаєм та Білоруссю узгодили “всепогодне та всебічне стратегічне партнерство”.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.