Львівська церква просить видалити кліп Жадана та Соловій за «антихристиянські цінності»

Джерело: Букви

20 жовтня співачка Христина Соловій та музикант і соліст гурту “Жадан і Собаки” Сергій Жадан випустили новий кліп на пісню “Серце”, зйомки якого частково відбувалися у храмі святого Андрія у Львові.

Через кілька годин після виходу кліпу, який автори назвали “маніфестом любові до світу”, представники парафії святого Андрія, отців Василіян УГКЦ закликали музикантів видалити відео з мережі.

“Ми вже звернулися до них з проханням про видалення даного кліпу, оскільки він пропагує антихристиянські цінності та порушує суть та сценарій кліпу, про який ми наперед були поінформовані”, — заявили вони на сторінці у Facebook.

Ймовірно, обурення представників церкви викликали кадри із поцілунками одностатевої пари.

Підтримав звернення парафії також ієромонах УГКЦ, отець Юрій Бойко. Він записав відео, у якому пояснив, які саме, на його думку, антихристиянські цінності було порушено.

Він виокремив кадр, де цілуються дві дівчини, через який звинуватив співаків у “пропаганді ЛГБТ”.

“Це натяк на те, що любов є різносторонньою. Це пряма, але символічна підтримка ЛГБТ-ідеології, гендерної ідеології. Тобто показано любов, в лапках, двох дівчат”, – наголосив він.

Варто зазначити, у коментарях під кліпом в YouTube глядачі залишають здебільшого схвальні відгуки, ба більше, вітають українську церкву з тим, що вона йде в ногу з часом.

Однак є й негативні коментарі.

“Ганьба. Вийшло на межі моралі. Вже й українська культура знайшла місце для цього бруду. Боляче”, – пишуть деякі користувачі.

Самі артисти поки не прокоментували звернення парафії та вимогу видалити кліп.

  • Українська співачка Христина Соловій організувала благодійний концерт у Києві, аби зібрати кошти для допомоги нашим армійцям. Попри те, що у результаті вона зібрала понад 100 тисяч гривень, увагу низки користувачів соцмереж привернуло вбрання виконавиці — коротка сукня яскравого червоного кольору.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.