Львівська мерія використовуватиме фемінітиви в офіційних документах

Джерело: пресслужба Львівської міської ради

Львівська міська рада запровадила фемінітиви в офіційний документообіг відповідно до нового правопису. Відтепер у діловому листуванні в усіх офіційних документах при вживанні посад іменників чоловічого роду – потрібно вживати іменники жіночого роду.

Відповідне рішення затвердили напередодні на засіданні виконавчого комітету.

Згідно з новим українським правописом, який затвердили ще у 2019 році, в усіх офіційних документах та внутрішніх листах необхідно вживати іменники жіночого роду – коли мова про жіночі посади, – зауважила керівниця управління адміністрування послуг Львівської міської ради Мар’яна Дюганчук.

До слова, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено редакцію “Українського правопису”, підготовлену спеціально створеною Українською національною комісією з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. “Мова — запорука тривкої ідентичності нації, основа її етнокультурної цілісності”, — зазначено у передмові до правопису.

Перехідний період тривав п’ять років, і вже з 2024 року зміни стали обов’язковими у межах офіційного листування.

Раніше жіночий ветеранський рух закликав вживати фемінітиви, зазначивши, що це “питання видимості жінок”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.