Верховний суд підтвердив чинність і обов’язковість застосування правопису 2019 року

Джерело: рішення в судовому реєстрі та пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови

Верховний суд України ухвалив рішення, яким підтвердив чинність і обов’язковість застосування українського правопису, який було схвалено у 2019 році.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вітає рішення Верховного суду, яким підтверджено чинність і обов’язковість застосування українського правопису.

“Український правопис, чинна редакція якого була затверджена постановою Кабінету міністрів України 22 травня 2019 року, успішно подолав чергову спробу послаблення позицій державної мови. Захистивши його, ми зміцнюємо основу основ національної ідентичності”, – сказав Тарас Кремінь

Також він нагадав, що в січні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису.

“Як Уповноважений із захисту державної мови я відстоював непохитність аргументів уряду як в апеляційному, так і у Верховному суді. Вони довели чинність та обов’язковість застосування українського правопису”, — наголосив Уповноважений із захисту державної мови.

З огляду на появу цього історичного рішення, Уповноважений наполягає на необхідності масштабного використання чинного правопису в усіх сферах суспільного життя та нагадав, що вже минув 5-річний перехідний період, протягом якого діяли як старі, так і нові його норми.

“Ми вимагаємо використовувати правопис повсюдно, але водночас наполягаємо на тому, щоб Міністерство освіти і науки України посилило своє відповідальне лідерство та спонукало до виконання дорожньої карти”, — зауважив Тарас Кремінь, підкресливши необхідність неухильного виконання рекомендацій Уповноваженого, оприлюднених у Річному звіті за 2023 рік.

Він також нагадав, що з 2025 року національний мультимедійний тест проводитиметься на основі чинної редакції українського правопису.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено редакцію “Українського правопису”, підготовлену спеціально створеною Українською національною комісією з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. “Мова — запорука тривкої ідентичності нації, основа її етнокультурної цілісності”, — зазначено у передмові до правопису.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

У США на озері Гренада, штат Міссісіпі, місцеві рибалки врятували від утоплення 38 гончих собак, які опинилися у водоймі внаслідок невдалого полювання на оленя.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.