Ляльки Barbie дорожчають у США через мита на імпорт із Китаю

Джерело: CNN з посиланням на Mattel

Через нові мита на імпорт із Китаю американський виробник іграшок Mattel, відомий завдяки лялькам Barbie, повідомив про підвищення цін на свої товари в США.

Як зазначається, від початку року тарифи ще не вплинули на прибутки компанії. Утім, Mattel може відчути значні збитки у майбутньому. За словами фінансового директора Mattel Ентоні ДіСільвестра, цього року тарифи коштуватимуть компанії приблизно $270 млн.

Для їх уникнення Mattel має намір перенести частину виробництва з Китаю до інших країн, а також підвищити ціни на частину іграшок у США.

Нині Mattel виробляє іграшки в семи країнах. У 2025 році компанія планує зменшити частку виробництва в Китаї до менш ніж 40%, а наступного року – скоротити імпорт у США з Китаю до менш ніж 15%.

За даними Toy Association, майже 80% усіх іграшок, що продаються в США, виробляються в Китаї.

Згідно з аналізом Telsey Advisory Group, ціна ляльки Barbie в купальнику в магазинах Target зросла на 42,9% за тиждень у середині квітня – до $14,99.

Гендиректор компанії Інон Крейз запевнив, що попри нові мита, 40–50% іграшок Mattel і далі коштуватимуть не більше $20.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. Радянський Союз вступив у війну вже 17 вересня 1939 року як союзник нацистів, атакувавши Польщу зі сходу. СРСР діяв згідно з секретним протоколом пакту Молотова–Ріббентропа, укладеним напередодні вторгнення – 23 серпня 1939 року. СРСР також окупував Балтійські країни, атакував Фінляндію (Зимова війна 1939–1940) та анексував частину Румунії (Північну Буковину та Бессарабію) у 1940 році.

9 травня у більшості українських областей очікується дощова погода, а у Карпатах випаде мокрий сніг.

Служба безпеки України затримала ще двох агентів ФСБ у Києві та Рівному. Їх підозрюють у зборі координат для ракетних і дронових ударів РФ по території України.

Друга світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 року по 2 вересня 1945 зачепила низку країн. Загалом у бойових діях були задіяні понад 100 000 000 військових з більш як 60 країн світу.

Прем’єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас заявив, що у 2026 році країна планує виділяти на оборону 5,25% від ВВП.