Лише Шольц виступає проти постачання Україні ракет Taurus — Бундестаг
Джерело: глава комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман у Twitter
“На цей момент” він не хоче постачати Taurus. “На цей момент” в Україні все ще гинуть люди. Чого він чекає? Канцлере, заради Бога? Він один блокує це рішення всередині коаліції. Це безвідповідально”, — написала Штрак-Циммерман.
3 вересня Bild писало, що у Німеччини зберігається недовіра до України щодо “можливого розгортання на території Росії”. Неназваний український чиновник сказав, що це “знову виправдання з боку Німеччини”.
Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими.
Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- На дев’ятий день повномасштабного вторгнення Росії на територію України лідер Кремля Володимир Путін звернувся до президента Франції Емманюеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца із закликом визнати анексію Криму.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.