Лише за травень росіяни 76 разів обстріляли Харків – мер

Джерело: Ігор Терехов/Telegram

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що лише за травень місто пережило 76 російських обстрілів, що майже втричі більше, ніж ворожих повітряних атак у квітні.

Мер міста зазначив, що російські війська зокрема здійснили 37 ударів УМПБ – Д30, 25 — ракетами, 12 — БПЛА типу “Шахед” і три — БпЛА типу “Ланцет”.

Загалом сигнали повітряної небезпеки оголошувалися у місті 193 рази й сукупно тривали 474 години 55 хвилин.

У квітні Терехов попередив, що Харків може повторити долю Алеппо, якщо американські політики не проголосують за нову військову допомогу. Ця допомога необхідна Україні для отримання протиповітряної оборони, що важливо для запобігання можливим російським атакам.

Терехов застеріг, що Росія змінила свою тактику, маючи за пріоритет зруйнування енергопостачання міста і тероризування його мешканців. Зазначається, що обстріли житлових кварталів призводять до позапланових відключень електроенергії на кілька годин поспіль, ставлячи людей перед серйозними проблемами.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.