Лист Франца Кафки виставили на аукціон
Джерело: CNN
Лист письменника Франца Кафки, датований весною 1920 року, виставлять на аукціон.
Письменник, народжений у Празі, усе своє життя боровся з тривогою, безнадійністю та ізоляцією – темами, які стали визначними у його творчості.

Фото: Alamy Stock Photo
За даними аукціонного дому, односторінковий лист датований весною 1920 року. Це означає, що він був написаний, коли Кафка проходив курс лікування від туберкульозу. Він періодично брав відпустку через хворобу з роботи у страховій компанії і проводив багато часу в санаторіях. У 1922 році він вийшов на пенсію і через два роки помер у клініці поблизу Відня.
“Я нічого не писав три роки, те, що зараз опубліковано, – це старі речі, у мене немає іншої роботи, навіть не розпочатої. Коли хвилювання проникає до певного шару внутрішнього існування, писати й скаржитися, очевидно, припиняю, справді, мій опір був не надто сильним”, – писав Кафка в листі, написаному німецькою мовою та адресованому його другові, австрійському поету Альберту Еренштайну.

Фото: Sotheby’s
Лист написано у відповідь на прохання Еренштайна зробити внесок у його журнал. Еренштайн звернувся з проханням після того, як побачив нещодавно опублікований твір Кафки – ймовірно, збірку оповідань 1919 року “Ein Landarzt” (“Сільський лікар”).
Його, як очікується, продадуть за 89 000 – 115 000 доларів США на Sotheby’s у Лондоні.
“Лист показує, як писання висувало до нього великі вимоги та вимагало глибоких запасів внутрішньої сили, оскільки він боровся з глибокою невпевненістю та занепокоєнням про марність своєї роботи. Ми також можемо бути вдячними за те, що Кафка продовжував брати в руки перо, попри його важку письменницьку блокаду”, – сказав спеціаліст Sotheby’s Books & Manuscripts Габріель Хітон.
На час написання листа Кафка також завів роман із чеською журналісткою та письменницею Міленою Єсенською. У такий спосіб, попри те, що його фізичне здоров’я постійно погіршувалося, Кафка здобув відновлену впевненість за підтримки Єсенської та зміг розпочати свої останні літературні твори, включаючи “Голодного художника” та “Замок”, згідно з релізом.
Обидві ці книги були опубліковані посмертно, у 1924 і 1926 роках відповідно, попри те, що Кафка просив знищити його неопубліковані рукописи після його смерті.
Аукціон триватиме з 26 червня по 10 липня.
- Пейзаж українського художника Івана Марчука “Зійшов місяць на Дніпром” продали за $300 000 на аукціоні Goldens у Києві, що зробило картину найдорожчим твором українського сучасного мистецтва.
- На аукціоні у Стаффордширі продали керамічну козу, створену власноруч королем Чарльзом III, за майже 11 тисяч доларів. Маленька гончарна тварина, яку 55 років зберігав канадець Реймонд Паттен, знайшла нового власника у вівторок.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.
14 липня виповнюється 38 років фронтмену рок-гурту Imagine Dragons та великому другу України Дену Рейнольдсу. Виконавець, будучи амбасадором платформи UNITED24, продовжує завзято підтримувати нашу країну на концертах.
Перша леді Франції Бріжит Макрон оскаржить виправдувальний вирок двом жінкам, котрі що поширювали дезінформацію про її біографію.