Литовська кампанія Radarom! придбала для України понад 2,5 тисячі дронів

Джерело: LRT

Литовська кампанія Radarom!, яка у лютому цього року об’єднала народ і бізнес Литви задля підтримки України, придбала для Сил оборони України понад 2, 5 тисячі дронів.

Повідомляється, що завдяки цій кампанії вдалося зібрати понад 4,4 млн євро допомоги. Українським захисникам вже передають тисячі безпілотних літальних апаратів.

За останніми даними, придбано 2 609 дронів, а також внесено аванс за ще 320 литовських безпілотників. На виробництво литовських дронів витрачено 2,6 млн євро, а на обладнання для українських виробників – 1,7 млн євро.

“Завдяки литовським людям і компаніям ми можемо зробити свій внесок в оборону України, і це найважливіше. З першого дня кампанії ми тримаємо руку на пульсі, постійно моніторимо процес і звітуємо перед громадськістю про те, як використовуються їхні пожертви. Довіра – наша найбільша цінність, і ми прагнемо діяти відповідально і прозоро”, – сказала генеральна директорка LRT Моніка Гарбачяускайте-Будріене.

Дві третини всієї допомоги спрямували на литовське виробництво, а решту — на закупівлю українських дронів та обладнання. Спочатку переважали дрони українських виробників, оскільки процес їх постачання був швидшим, але зараз вже помітні результати роботи литовських виробників.

“Ми відповідаємо за те, щоб усе обладнання було правильно підібране та доставлене туди, де воно найбільше потрібне – українським солдатам, які щодня ризикують своїм життям. Це не просто логістика чи цифри – це реальна допомога людям на передовій. Приємно бачити, що ми можемо бути частиною цієї підтримки, разом з підтримкою всього народу країни. Водночас ми тісно співпрацюємо з литовськими виробниками – виробництво безпілотників займає кілька місяців, ще більше часу йде на оформлення документів та ліцензій. Але ми на чіткому шляху, і результати вже помітні”, – зазначила керівниця громадської організації Blue/Yellow Лаура Паукште.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.

Режисер Аарон Соркін зніме другу частину фільму 2010 року “Соціальна мережа” про Facebook, яка розповість про скандал з Facebook Files, що стався в 2021 році.

Уряд Греції ухвалив рішення, згідно з яким, пасажири круїзних лайнерів, які висаджуються на грецьких островах, сплачуватимуть додаткову плату.