Литва готова відправити свої війська в Україну у межах миротворчої місії

Джерело: Bloomberg

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна готова розгорнути війська в Україні у межах миротворчої місії після припинення вогню.

“Моя країна готова надати необхідну підтримку. Ми говоримо про дуже конкретну кількість наших військових, але всі країни в цій коаліції мають взяти на себе зобов’язання надати таку підтримку”, – сказав він в інтерв’ю Bloomberg Television.

Європейські лідери планують зустрітися в Парижі наступного тижня, щоб обговорити плани підтримки України на тлі покращення стосунків США з Росією, що непокоїть Європу.

Науседа похвалив президента США Дональда Трампа за його намір якнайшвидше припинити війну, але наголосив, що російський президент Володимир Путін експлуатує цей процес, аби досягти своїх цілей.

“Поки що Росія імітує переговори, говорить про можливий мир і можливе припинення вогню, але вони навіть не готові дотримуватися режиму припинення вогню, оскільки обіцяли не нападати, не завдавати ударів по критичній інфраструктурі”, — сказав Науседа.

  • Литва підтримала пропозицію Європейського Союзу щодо виділення Україні до 40 млрд євро військової допомоги у 2025 році та наполягає на стабільному фінансуванні у майбутньому, щоб запобігти новому російському вторгненню.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.

Посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів.

Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.

Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.