Литва планує закрити два прикордонні пункти з Білоруссю через прибуття до РБ найманців ПВК «Вагнер»

Джерело: LRT

У Литві планують закрити два із шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю. У такий спосіб у Литві хочуть зменшити ризик провокацій та загроз на кордоні у зв’язку з прибуттям до Білорусі найманців ПВК “Вагнер”.

“Якщо в Польщі зараз практично діє один КПП на кордоні з Білоруссю, то у нас їх шість. Один із заходів превенції – скорочення їхньої кількості з шести до чотирьох”, – заявив віцеміністр внутрішніх справ країни Арнольдас Абрамавічюс.

У планах Литви – закрити прикордонні пункти пропуску Шумськ та Тверечь. Остаточне рішення ухвалять найближчим часом.

На думку Абрамавічюса, якщо одна сусідня з Білоруссю країна вирішить закрити кордони, це не дасть жодних результатів, а тільки погіршить ситуацію в інших державах.

“Тому може ухвалюватися тільки єдине рішення, регіональне – як минулого року, коли було ухвалено рішення не впускати росіян”, – сказав він, уточнивши, що ці дії залежать від кількості провокацій на кордоні.

Заступник Командувача прикордонної служби Литви Саулюс Некрашевичюс впевнений, що це рішення зменшить ризик реалізації  загроз.

Голова комітету Сейму з національної безпеки і оборони (НСГК) Лаурінас Кастюнас також заявив, що з прибуттям вагнерівців до Білорусі закриття деяких пунктів пропуску – це лише питання часу.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.