Литва планує збільшити постачання дронів Україні: Сейм схвалив правки до закону
Джерело: Irytas.lt
26 березня Сейм Литви схвалив правки до закону про публічні закупівлі, які передбачають дозвіл організаціям закуповувати та використовувати для випробувань або передавати в інші країни дрони, які використовують компоненти китайських виробників. Відповідний крок дозволить збільшити постачання БпЛА Україні.
Після обговорення за проєкт проголосували 75 парламентарів, двоє утрималися, і жоден депутат не виступив проти.
Пропозиція передбачає, що організації можуть передати закуплені безпілотники з китайськими компонентами на підтримку України, яка бореться з російською агресією. Наголошується, що через нестачу зброї та боєприпасів в Україні безпілотники стали важливою частиною військових дій.
Поки що організації не можуть придбати товари, виробник чи контролююча особа яких зареєстровані у Китаї, оскільки їх вважають ненадійними, навіть якщо товари використовуються лише для тестування або передачі у підтримку іншим країнам.
22 березня в Міністерстві оборони України повідомили, що Литва передала українським захисникам системи боротьби з безпілотниками.
Також прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте повідомила, що країна виділяє 35 мільйонів євро у межах чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.
- 2 лютого в Міністерстві оборони Литви заявили, що країна передала Україні чергову партію військової допомоги.
- Україна спільно з Литвою узгодили виробництво дронів для українського війська. Сторони визначили першочергові кроки для запуску процесу.
- Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Україна планує частково перенести виробництво дронів на територію Литви.
- 24 січня у Литві стартував збір коштів на підтримку та захист українських військовослужбовців.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.