Литва скасувала дозвіл на проживання понад 100 росіянам

Джерело: Euronews

Департамент міграції країни заявив, що позбавив постійного місця проживання 38 росіян у 2022 році, а також ще 97 – цього року. Це загалом 135 осіб з моменту вторгнення Росії в Україну.

За даними Департаменту міграції, попри посилення обмежень, з 2021 по 2022 рік кількість росіян, які звертаються за дозволами на проживання в Литві, подвоїлася, до майже 4000 осіб.

Позбавлення права на проживання в Литві може бути з кількох причин, наприклад, якщо іноземець скоює “дуже серйозний злочин”, “становить загрозу державній безпеці” або суспільству.

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.