Литва спорядила Україні новий пакет військової допомоги

Джерело: пресслужба Міноборони Литви

28 вересня Міністерство оборони Литви оголосило про передачу нової партії військової допомоги Україні.

Зауважується, що новий пакет допомоги місить боєприпаси, логістичне та інше обладнання для українських армійців.

У відповідь на запити України цього року Литва вже спорядила 155-мм боєприпаси, бронетранспортери М577, бронетранспортери М113, системи протидії безпілотникам, зимове спорядження та комплекти теплого одягу, боєприпаси до протитанкового гранатомета Carl Gustav, системи дистанційного підриву RISE-1, генератори, навантажувачі, причепи, розкладні ліжка та іншу допомогу.

Тоді як з початку повномасштабної війни Литва надала Україні військову допомогу на суму понад 683 мільйони євро. Загальна підтримка України з боку Литви є довгостроковою і перевищила 1 мільярд євро.

Додамо, 18 вересня міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас представив інформацію про додаткову військову підтримку України на закритому засіданні Комітету Сейму з питань національної безпеки і оборони.

За словами міністра оборони, цього року Литва вже надала Україні допомогу на 153 млн євро.

За допомогою додаткових 10 млн євро країна планує зробити свій внесок у виробництво ракетного безпілотного комплексу “Паляниця” в Україні, поставить радари, обладнання для розмінування, системи ППО малої дальності.

Ми шукаємо на ринку системи ППО малої дальності, які можна буде купити та передати. У такому разі не буде необхідності відмовлятися від своїх ресурсів, – наголосив Касчюнас.

За його словами, підтримка України ґрунтується на трьох ключових засадах: мінімальне використання ресурсів литовської армії з обов’язковою подальшою компенсацією, планування майбутніх потреб України та сприяння розвитку литовської оборонної промисловості. Як приклад, міністр навів виробництво литовських дронів.

Литва зобов’язується щорічно виділяти Україні щонайменше 0,25% свого ВВП на військову допомогу, що наразі становить близько 190 мільйонів євро. З початку російської повномасштабної агресії країна вже надала Україні допомогу у розмірі 2% свого ВВП.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.