Литва відправляє прикордонників до Латвії, яка зіштовхнулася з рекордними потоками нелегалів
Джерело: Delfi
Заступник міністра внутрішніх справ Литви Арнолдас Абрамавічюс повідомив, що 20 литовських прикордонників вирушать на допомогу Латвії, яка бореться з рекордними потоками нелегальних мігрантів.
Як пояснили у виданні, таке рішення було прийнято на тлі того, що в неділю нелегальні мігранти намагалися незаконно проникнути до Латвії з Білорусі 256 разів. Це найбільша кількість, зафіксована на даний момент.
Натомість останніми тижнями в Литві взагалі не фіксувалося чи фіксувалося лише кілька спроб незаконного перетину кордону за добу.
Наприкінці минулого тижня Державна прикордонна охорона Латвії запобігла 472 спробам незаконного перетину латвійсько-білоруського кордону, при цьому з гуманітарних причин перетнути кордон було дозволено двом особам.
Загалом цього року латвійські прикордонники запобігли нелегальному перетину кордону 7 856 особами, 318 осіб було пропущено до Латвії з гуманітарних міркувань.
- Протягом доби, 26 серпня, 101 особа, серед яких були мігранти з Конго та Ірану, намагалася нелегально потрапити на територію Польщі з боку Білорусі.
- Уряд Литви вирішив з 18 серпня тимчасово закрити два з шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю, а саме – Шумскас і Тверячюс.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.