Литва відправляє прикордонників до Латвії, яка зіштовхнулася з рекордними потоками нелегалів

Джерело: Delfi

Заступник міністра внутрішніх справ Литви Арнолдас Абрамавічюс повідомив, що 20 литовських прикордонників вирушать на допомогу Латвії, яка бореться з рекордними потоками нелегальних мігрантів.

Як пояснили у виданні, таке рішення було прийнято на тлі того, що в неділю нелегальні мігранти намагалися незаконно проникнути до Латвії з Білорусі 256 разів. Це найбільша кількість, зафіксована на даний момент.

Натомість останніми тижнями в Литві взагалі не фіксувалося чи фіксувалося лише кілька спроб незаконного перетину кордону за добу.

Наприкінці минулого тижня Державна прикордонна охорона Латвії запобігла 472 спробам незаконного перетину латвійсько-білоруського кордону, при цьому з гуманітарних причин перетнути кордон було дозволено двом особам.

Загалом цього року латвійські прикордонники запобігли нелегальному перетину кордону 7 856 особами, 318 осіб було пропущено до Латвії з гуманітарних міркувань.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.