Литва оголосила про закриття двох пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю

Джерело: LRT

Уряд Литви вирішив з 18 серпня тимчасово закрити два з шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю, а саме – Шумскас і Тверячюс.

Зазначається, що “це рішення має на меті відповідне реагування на зміни геополітичної ситуації та загрози національній безпеці, запобігання контрабанді товарів”.

Після припинення роботи на зазначених КПП прикордонники будуть переведені на інші пункти пропуску. Транспортні потоки будуть спрямовані на нещодавно реконструйований КПП Мядінінкай. Там використовується рентгенівська система контролю, якої немає в двох закритих пунктах.

Станом на сьогодні через КПП Шумскас проходить лише легковий транспорт, через Тверячюс – легковий транспорт і порожній вантажний транспорт.

Раніше керівник департаменту митниці Даріус Жвіронас заявив, що закриття цих пунктів не вплине на рух товарів через кордон з Білоруссю.

Своєю чергою, президент Литви Гітанас Науседа раніше припускав, що Литва та її сусіди можуть закрити кордон з Білоруссю, якщо безпекова ситуація ускладниться.

Водночас прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте зазначила, що закриття більш ніж двох пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю без координації із сусідами може мати негативні наслідки для них, тож, якщо таке рішення розглядатимуть, важливо діяти узгоджено.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і Центру протидії корупції (ЦПК) про захист честі та гідності. Держслужбовець вимагає, аби антикорупціонер та його відомство спростували інформацію про його причетності до витоку даних досудового розслідування НАБУ

У Львові відбулося прощання з мовознавицею, громадською діячкою, народним депутатом VII скликання Іриною Фаріон. Чин похорону розпочався о 14:00 у Гарнізонному храмі, куди приїхали близькі, колеги та прихильники професорки з різних міст України.