Латвія посилить охорону кордону з Білоруссю через збільшення кількості нелегальних перетинів
Джерело: Reuters
Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце наказала армії допомогти охороняти кордон балтійської країни з Білоруссю, союзником Росії. Лише за добу мігранти здійснили 96 спроб нелегального перетину кордону.
Прикордонників також відкликали з відпустки для допомоги в патрулюванні.
Латвія має “інформацію про можливе зростання гібридних загроз”, мовиться в заяві прикордонної служби. Зазначається, що білоруська влада все активніше залучається до організації потоку нелегальних мігрантів.
Офіційні особи Латвії попросили допомоги поліції та армії в охороні кордону з Білоруссю через зростання кількості незаконних перетинів.
Члени ЄС Латвія, Литва та Польща, які мають спільний кордон з Білоруссю, дедалі більше хвилюються стосовно перетину кордону після того, як сотні російських найманців ПВК “Вагнер” прибули до Білорусі на запрошення самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
Лукашенко кілька разів заявляв, що стримує бойовиків “Вагнер”, які хочуть напасти на Польщу.
Читайте також: Польща, Литва та Латвія можуть закрити кордони з РБ через загрозу з боку “Вагнер”
Зростання нелегальних перетинів з Білорусі спостерігалося також і в Польщі. Зокрема 14 серпня було здійснено 160 спроб перетину. Влада повідомляє, що з початку цього року до Польщі з Білорусі нелегально в’їхало понад 19 тис. осіб проти 16 тис. за весь 2022 рік.
Міграційний сплеск змусив Польщу посилити армійську підтримку вздовж кордону — уряд направив 2000 військових. Міністр оборони Маріуш Блащак також заявив, що Польща планує перекинути до кордону з РБ до 10 тисяч додаткових військових для підтримки Прикордонної служби.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
Прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури під час засідання у справі нардепа від “Слуги народу” Андрія Одарченка заявила, що депутат покинув територію України.
Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.
Національний парк Карлсбадські печери у Нью-Мексико поскаржився, що знайдена на території пачка кукурудзяних чипсів “сильно повпливала” на екосистему печери.
Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що українські ІТ-спеціалісти заплатили з початку повномасштабної війни понад 68 мільярдів гривень, а також задонатили 38 мільярдів. Про це йдеться у дослідженні “Де IT на ВІЙНІ”.
Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.